Dlaczego warto podróżować kamperem?

Kwarantanna i chwilowy brak możliwości latania tanimi liniami lotniczymi sprawił, że zaczęliśmy szukać podróżniczej alternatywy. Ze wszystkich wypróbowanych sposobów podróży po Polsce najbardziej zauroczył nas vanlife. Wymienimy wszystkie atuty tego, do niedawna niepopularnego w Polsce, środka transportu. A więc, dlaczego warto podróżować kamperem?

kampery polska

Wolność

Podróż kamperem wiąże się z brakiem ograniczeń. Kamperem można stanąć praktycznie wszędzie. Dzięki temu podróżując można zmieniać trasę. Nie trzeba dostosowywać się do zarezerwowanych wcześniej miejsc noclegowych. Camper pozwala na spontaniczny i dłuższy pobyt w miejscu, które nas zachwyciło. 

kampery w Polsce

Bliskość natury

Każdy campingowy poranek to czysta przyjemność. Poranne wyjście z „domu na kółkach”, z kawą w ręce. Podziwianie widoku, przy którym zaparkowało się poprzedniego wieczoru. Chodzenie boso po mokrej od rosy trawie. Pobudka przy śpiewie ptaków. Przygotowywanie i spożywanie posiłków na łonie natury. Wieczorne ogniska. To wszystko pozwala na wyjątkowo rzadką i intensywną bliskość z naturą. Doceniają to szczególnie „mieszczuchy”, do których zdecydowanie należymy. 

dlaczego warto podrozowac kamperem

Aktywność

Podróż kamperam zachęca do ciągłego przebywania „na powietrzu”. Przebywanie na świeżym powietrzu zachęca do aktywności fizycznej. Poranna joga, gra w palanta, badmintona czy siatkówka zawsze są w zasięgu ręki podczas camperowych podróży. 

Spanie na dziko

Wyjazdy kamperowe pozwalają na korzystanie z uroków campingów lub spania na dziko. Kampery są samowystarczalne. Dostęp do prądu, toalety i prysznica jest ciągły, dzięki czemu można z łatwością spać w każdym wybranym na trasie miejscu. Taka opcja pozwala na zaparkowanie w przepięknej, rzadko odwiedzanej i pustej scenerii – przy jeziorze, rzece lub w lesie. 

Samowystarczalność

Dobrze wyposażone campery mają w środku wszystko co jest potrzebne do wygodnego i na prawdę luksusowego wypoczynku. Kampery, które wynajmujemy mają w pełni wyposażoną kuchnię i łazienkę z dużym zbiorkiem na wodę, nawigację, lampki ładowane na panele słoneczne, ekspres do kawy, a nawet dostęp do internetu i… netflixa. Posiadając wszystko w zasięgu ręki nie musimy uzależniać się od campingów, dostępu do restauracji, prądu, a nawet wody. Jesteśmy całkowicie samowystarczalni i wolni. Pozwala nam to na możliwość odpoczynku od cywilizacji, współczesnego pędu i biegu. Oczywiście zakładając, że wyłączamy internet i netflixa. 

Podsumowanie

Podróże kamperami zauroczyły nas tak bardzo, że postanowiliśmy zrobić wszystko, żeby w przyszłości kupić własnego kampera. Marzymy o częstszych podróżach, podczas których będziemy mogli korzystać ze wszystkich wymienionych superlatyw klimatu #camplife. Jesteśmy bardzo ciekawi co Wy sądzicie o takim sposobie podróży. Dajcie znać w komentarzach. 

Sprawdź nasze poprzednie artykuły:

Kolej transsyberyjska – informacje praktyczne

Co zobaczyć w Odessie. Plan na 3 dni + najlepsze restauracje

Emilia