Co to?

Glamping – inaczej luksusowy camping. To połączenie bliskości natury (jak na klasycznym campingu) z usługą hotelarską. Popularne glampingowe miejscówki przyjmują obecnie różne formy. Glamping w Polsce to domki na drzewach, namioty z luksusowym wyposażeniem oraz z dostępem do dodatkowych udogodnień w postaci sauny, ruskiej bani lub spa.Glamping w Polsce

glamping w Polsce

Namioty sferyczne

Nasza pierwsza styczność z glampingiem miała miejsce w Kotlinie Kłodzkiej, w Vegan House. Vegan House to miejsce oferujące nocleg w namiotach sferycznych. Namioty są w połowie przezroczyste, co daje możliwość poczucia bliskości z naturą zarówno w dzień jak i w nocy podczas oglądania rozgwieżdżonego nieba. W namiotach znajduje się podstawowe wyposażenie w postaci: lodówki, piekarnika, stołu, foteli, łóżka i łazienki.Vegan House

glamping

Skąd nazwa Vegan House?

Miejsce, które odwiedziliśmy nazywa się Vegan House, ponieważ dodatkowym jego autem jest to, że jest w nim serwowane wyżywienie składające się z 100% wegańskiego śniadania i obiadokolacji. Posiłek jest dostarczany w koszyku z opisem alergenów i składników. Goście sami decydują, kiedy chcą go zjeść, ponieważ w namiocie jest piekarnik, w którym można podgrzać wegańskie przysmaki. Jedzenie, które dostaliśmy było przepyszne, dlatego polecamy je każdemu, nie tylko wegeświrom:) Nam zaserwowano wegańska pizzę, pomidorową zupę krem, sałatkę, pastę z cieciorki i świeże pieczywo.

vegan house glamping

Dodatkowe atrakcje

Podczas pobytu goście mogą korzystać z sauny, która została wybudowana w starej, urokliwej stajni. Za dodatkową opłatą można również skorzystać z usług masażysty, który przyjeżdża na prośbę gości.

glamping w Polsce

Koszty

Nocleg w tym klimatycznym miejscu kosztuje 450zł za dobę z wyżywieniem. Obiekt należy wynająć na minimum 2 doby. Jednak my mocno polecamy śledzenie Facebooka, ponieważ istnieje szansa zarezerwowania namiotu w opcji last minute, w promocyjnej cenie. Sami skorzystaliśmy z takiej okazji.

Dodatkowe atuty

W Vegan House jest tylko kilka namiotów, co stwarza bardzo intymną i przyjemną atmosferę. Namioty otwierane są przez aplikację, którą pobiera się na swój telefon, ponieważ w przyszłości mają być bezobsługowe. Jest to genialne i bardzo przyszłościowe rozwiązanie! Obok kosmicznych domków znajduje się mały strumyczek, który w ciepłe dni może okazać się świetną atrakcją. Obecnie właściciele budują wegańską restaurację, w której prowadzone będą warsztaty kulinarne. Na wyposażeniu domków dominują metalowe i drewniane dodatki. Praktycznie wyeliminowano plastik. Szanujemy takie proekologiczne rozwiązania.

glamping polska

Lokalizacja

Namioty znajdują się w Nagodzicach (mapa), tuż przy granicy z Czechami. Z Vegan House blisko jest na Śnieżnik, do ogrodu bajek w Międzygórzu, do Zamku w Międzylesiu oraz na międzyleski basen miejski. Planując pobyt w tym rejonie warto również wziąć pod uwagę odwiedzenie Jaskini Niedźwiedziej oraz miasteczek znajdujących się niedaleko tj. Kłodzka lub Bystrzycy Kłodzkiej… i wielu innych atrakcyjnych miejsc.

Glamping w Polsce rób swoje

Podsumowanie

Glamping jest idealną opcją na zregenerowanie sił po ciężkim, spędzonym w miejskim zgiełku tygodniu. Podczas krótkiego pobytu udało nam się odpocząć fizycznie i mentalnie. Serdecznie polecamy skorzystanie lub sprezentowanie takiej atrakcji bliskiej osobie, ponieważ glamping w Polsce jest coraz bardziej popularny.

glamping w Polsce

 

Sprawdź też nasze inne artykuły:

Azory

Portugalia

Islandia