Jesienią dotarliśmy do Agroturystyki Pana Jurka, która znajduje się we wsi Nowina, 60 km od centrum Wrocławia. Miejsce oczarowało nas swoją prostotą i klimatem. 

Nocleg w wagonie

Głównym powodem, dla którego zdecydowaliśmy się odwiedzić Nowinę była możliwość spania w starym wagonie cygańskim. Miejsce polecił nam znajomy. Jadąc tam nie mieliśmy pojęcia czego możemy się spodziewać, w jakich warunkach będziemy spać i jak dokładnie będzie wyglądało to miejsce. Spodziewaliśmy się prostego wagonu bez specjalnych wygód i walorów estetycznych. Ku naszemu zaskoczeniu wagon okazał się prosty w swej formie, ale bardzo pięknie urządzony. Do wagonu dobudowano przeszkloną werandę, która stanowiła zarazem przedpokój, kuchnię i miejsce do odpoczynku. Sam wagon przystosowany został do spania dla 2-4 osób. Klimatu dodawał stary piecyk, którym grzaliśmy nasz uroczy domek. 

Cena za nocleg w wagonie, w okresie grzewczym wynosi 70 zł za 2 osoby. 

nowina agroturystyka

jurek trawinski agroturystyka

Magiczna agroturystyka

W agroturystyce spać można w wagonach, w klimatycznym, starym domu oraz w… starym Jelczu. Obok wagonu, w którym spaliśmy stał stary autobus, który w sezonie letnim służy jako dodatkowe miejsce noclegowe. Obok przygotowane jest miejsce na ognisko oraz wiata, w której można siedzieć w letnie wieczory. 

aagroturystyka jerzy trawinski

nowina agroturystyka

jerzy trawinski agroturystyka

Artystycznego klimatu dodaje sala koncertowo-warsztatowa, która zaaranżowana jest obok głównego domu. Pan Jurek cyklicznie organizuje tam koncerty i różnego rodzaju spotkania artystyczne. 

nowina agroturystyka

Dodatkowe atuty

Na terenie obiektu biegają kury i gęsi. Spotkać można również konie i kozy. Pan Jurek oferuje gościom przejażdżkę konną po lesie. Zdecydowanie polecamy przejechać się konno niezależnie od umiejętności. Wycieczka pozwala 100% wczuć się w klimat tego miejsca. Dodatkowym atutem miejsca jest możliwość kupienia ekologicznych soków, dżemów, świeżych jaj i serów robionych przez Pana Jurka. 

nowina agroturystyka

Podsumowanie 

Nowina to miejsce, które powinna odwiedzić każda osoba, która czuje się zmęczona miejskim pędem. Ta agroturystyka to idealne miejsce na weekendową wyprawę, odpoczynek na łonie natury, ognisko w lesie, konne przejażdżki oraz uzupełnienie zapasów dżemów i jajek.

Emilia