Portugalię zwiedziliśmy podróżując w stylu vanlife. Ten rodzaj podróży spodobał nam się tak bardzo, że postanowiliśmy przedstawić Wam pomocne aplikacje, które pomagają zaplanować i dobrze zorganizować takiego tripa. Łapcie, zarażajcie się vanlifiem.

Yescapa – wynajem busa

Busa wynajęliśmy przez aplikację Yescapa, która umożliwia wynajmowanie camperów od osób prywatnych. Przed rozpoczęciem podróży nie mieliśmy pojęcia o jej istnieniu. Busa znaleźliśmy na Airbnb w zakładce domy specjalne. Po krótkiej rozmowie z właścicielem o zasadach jego wynajęcia poruszyliśmy temat ubezpieczenia. Właściciel busa przekierował nas na Yescapę, która w odróżnieniu od Airbnb, oferowała możliwość wynajęcia samochodu z pełnym ubezpieczeniem.

Link do aplikacji

Park4night – miejsce do spania

Apka pomaga znaleźć sprawdzone i bezpieczne miejsce do zaparkowania i spania camperem. Miejsca podzielone są na kategorie – od capingów po dzikie miejsca przy plaży. Wiele miejsc oznaczonych w Portugalii posiadało zdjęcia i pomocne recenzje osób korzystających z nich wcześniej. Dzięki tej apce wiedzieliśmy, na którym dzikim campingu damy radę się umyć, gdzie jest blisko do supermarketu lub jak zaplanować najpiękniejszy zachód słońca.

Link do aplikacji

Dlaczego vanlife jest super?

Vanlife to forma podróży, którą polubią osoby kochające wolność. Vanlife daje możliwość nieograniczonego przemieszczania się po kraju. Podczas takiej podróży nie musicie martwić się, żeby zdążyć na czas do zarezerwowanego wcześniej hotelu. Żyjecie blisko natury. Jecie śniadania na plaży. Wieczorem ogrzewacie się przy turystycznej gazówce. Jesteście szczęśliwi, bo robicie proste i przyjemne rzeczy, których nie doceniacie, po które nie sięgacie na co dzień.

Nie przekonaliśmy? Zobaczcie naszą vanlifową, portugalską przygodę. Dajcie suba, zmotywujcie nas do robienia kolejnych filmów.

Sprawdź też nasze artykuły o:

Co zobaczyć w Portugalii? 

Costa Nova